Jak tworzyć content video i jak go promować? Podpowiadamy!

Content video w tym roku niemal wcale nie stracił na popularności, a być może jeszcze zyskał! Można określić go jako mocny trend wśród prognoz marketingowych na najbliższe kilka lat. Nową formą video jest tzw. relacja live – jeżeli nie jesteś profesjonalistą w przygotowywaniu produkcji filmowych lub masz ograniczony budżet na ten cel – warto wykorzystać nagranie live zwykłym telefonem, za pośrednictwem którego możemy relacjonować wydarzenie lub przekazywać inne treści. Badania potwierdzają, że content video (także relacje live) spotykają się z dużo pozytywniejszym odbiorem niż tradycyjne wpisy na blogu.

Strony internetowe Szczecin

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że dzisiejsi konsumenci są zdecydowanie wyczuleni na próby manipulowania nimi – jeżeli opis twojego produktu mija się z prawdą, a jego jakość odbiega od obietnic – od razu zostanie to wychwycone i zweryfikowane. Z pomocą przychodzi content marketing, który będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wizerunek swojej marki, albo też podjąć współpracę z influencerami lub blogerami. Statystyki nie kłamią i wyraźnie wskazują, że opinie innych użytkowników są niemal kluczowe w budowaniu zaufania do marek.

Urządzenia mobilne są coraz popularniejsze – obecnie niemal nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez telefonu czy tabletu. Kiedy zapomnimy zabrać smartfon ze sobą – czujemy, że brakuje nam czegoś bardzo ważnego, a dostęp do informacji został ograniczony. Właśnie dlatego, podczas projektowania treści, warto zadbać o to, by była ona odpowiednio dostosowana do urządzeń mobilnych – zwłaszcza jeśli stawiasz na infografiki lub treści video.

Jakiej jeszcze zmiany możemy spodziewać się w  najbliższym czasie? Na pewno dużo większą rolę będzie miała sama dystrybucja stworzonego materiału w sieci (niezależnie od jego formy). Pamiętajmy, że już od wielu lat sieć jest wypełniona różnego rodzaju informacjami – głównie marketingowymi, dlatego przemyślana promocja jest domeną niemal każdej poważnej firmy, która dba o swój wizerunek. W skład promocji muszą oczywiście wejść działania contentowe, które mają szanse trafić do ściśle określonej grupy odbiorców. Nie bez znaczenia jest fakt, że czytelnicy są coraz bardziej wymagający, dlatego content musi być naprawdę wartościowy, aby ktokolwiek zechciał się z nim zapoznać. Treści warto promować również w social mediach – zwłaszcza jeżeli mają one trafić do młodszej części grupy docelowej. Dzięki popularności tego typu portali, możemy naprawdę rzetelnie wypromować nasz produkt – Facebook umożliwia nawet szereg płatnych reklam, które są interesującą opcją – zwłaszcza dla młodych firm, którym zależy na jak największym powiększeniu rozpoznawalności.

Strony internetowe Kołobrzeg